Any: 1997
Comarca: Vallès Occidental
Data de publicació: 07/04/2019 22:50
Efecte secundari?
Hola
Divendres em vaig pendre la pastilla del dia després per si acas (ell no s'havia corregut pero jo estava fèrtil i no em volia arriscar) i dissabte, a part de tenir el tipic mal de ovaris sense ser exagerat, també vaig veure que tenia moratons bastant foscos indolors per les cames i cuixes i nhe contat mes 6 en total, son d'un bastant petit. No pateixo cap malatia ni res de caràcter circulatori. No es el primer cop que prenc la pastilla del día després; ja havia pres una al juny passat només i no em va passar aixo dels moratons que jo recordi, sols vaig tenir el mal de ovaris similar al de aquest cop.
Pot ser degut a algun efecte secundari? En quants dies m'hauria de desaparèixer? Que haig de fer? Gracies
Helena Angel
Helena Angel
Data de publicació: 08/04/2019 12:53

Hola,

El millor que podries fer és consultar-ho amb l'infermera o la ginecòloga del Centre d'Atenció Primària de la teva zona o si ho prefereixes pots escriure a Sanitat Respon i et contestaran metges accedint al chat: http://sem.gencat.cat/es/061


CatSalutRespon/">

CatSalutRespon/ 

No sabem si aquests morats que dius són deguts a la pastilla d'emergència o a alguna altra causa.

Una abraçada i gràcies per escriure'ns!

Helena Angel
Psicòloga Iesp - Wommum
@Helenangelpsico
http://www.helenaangel.com


">www.helenaangel.com

Només els moderadors i l'usuari que ha fet la consulta poden publicar-hi respostes.