mar_16
mar_16
Any: 2002
Comarca: Andorra la Vella
Data de publicació: 27/08/2019 20:14
Lubricació
Hola, fa un temps que quan tenc relacións en costa molt lubrica, feim els preliminar amb temps i amb amor però em costa molt, i si em fa dits si no esta lubricat em fa mal, ns se a que es pot deure per això faig la consulta.
Prenc pastilles anticonceptives, però ns si será per això i algo mes.
Gràcies per la vostra atenció
Helena Angel
Helena Angel
Data de publicació: 01/09/2019 23:28

Hola mar_16,

La lubricació va vinculada a l'excitació sexual
però també va molt vinculada a les hormones. Inclús quan estem en el
nostre cicle hormonal sense alterar-lo amb anticoncepció hormonal, podem
notar diferències en l'aspecte de la lubricació.

Si aquesta falta
de lubricació la notes des que prens les anticonceptives, consulta amb
la teva ginecòloga i comenta-li el que sents, sovint poden canviar la
pastilla i pot notar-se canvis.

Un complement que et pot ajudar és ajudar-te d'un lubricant de base aquosa.

Una abraçada i gràcies per escriure'ns!

Helena Angel
Psicòloga Iesp - Wommum
@Helenangelpsico
http://www.helenaangel.com


">www.helenaangel.com

Només els moderadors i l'usuari que ha fet la consulta poden publicar-hi respostes.

 

Un portal de:

Adolescents.cat és el portal més visitat entre els usuaris joves de Catalunya. Aquí hi trobaràs tot allò que t'interessa sobre els teus ídols, consells per resoldre els teus dubtes i inquietuds, tests, actualitat, vídeos virals, gossip, apunts, treballs, resums d'exàmens, assessorament sobre sexualitat i parella, comunitat, etc. Vivim per entretenir-vos i treballem per a satisfer-vos. Un lloc a internet on la diversió està assegurada. No t'oblidis de recomanar-nos als teus amics.
Segueix-nos a:
Cerca a Adolescents.cat:

Tecnologia: Sobrevia.net
Llicència: CC BY-NC-ND
Mitjà associat a l'ACPC
 
Amb la col·laboració de: